Modelowanie twarzy

Kwas hialuronowy

Zabieg ma na celu poprawę owalu twarzy u osób, które chciałyby przywrócić dawny wygląd, zmieniony objawami starzenia, a u osób młodych, poprawę proporcji lub wyrównanie asymetrii. Służą temu wchłanialne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Zastosowanie nowoczesnych, bardzo cienkich kaniul zrewolucjonizowało sposób podawania kwasu hialuronowego, dając większe możliwości lekarzowi oraz bezpieczeństwo i komfort pacjentom. Stosowane obecnie preparaty kwasu hialuronowego utrzymują się w tkance do 24 miesięcy. Rodzaj zastosowanego materiału i technika podania uzależnione są od potrzeb oraz oczekiwań pacjenta.

implanty

Najczęciej stosowane są implanty silikonowe lub polietylenowe. Mozna do tego celu wykorzystać też wlasną kość. Implanty są niewchanialne. Wprowadza się je najczęściej w okolice policzków, bródki lub kątów żuchwy. Cięcie zlokalizowane jest wewnątrz jamy ustnej lub na skórze. Ze względu na znaczny postęp jaki się dokonał w sferze produkcji wypełniaczy, znacznie zmalała ilość wszczepianych implantów. Nowoczesne materiały pozwalają na bezbolesne i znacznie tańsze nadawanie objętości tkanek twarzy bez wyłączania pacjenta z codziennego życia w okresie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym.

Nici

Na rynku dostępnych jest wiele systemów nici wchłanialnych i niewchłanialnych, z zaczepami i bez. Można nimi podciagać, unosić tkankę lub tylko usztywniać i rewitalizować. Dobór techniki wprowadzania i rodzaju nici zależy od potrzeb pacjenta i warunków anatomicznych. Nici można łączyć z innymi zabiegami. Plan postępowania ustalany jest podczas konsultacji.